Kestane Balı 250 GR

145,00

Kategoriler:

Açıklama

Doğal ve hakiki kestane balı; kestane çiçeklerinin nektarlarından üretilir. Bu sebeple tadında kestane aroması vardır ve koyu renklidir. Kestane Balı’mız Batı Karadeniz Bölgesi (Düzce) Aittir. Bütün analizleri yapılmıştır.

Kestane Balının Faydaları Nelerdir ?

Kestane balı, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bu sayede vücudumuzun hastalıklara karşı direncini artırıyor. İçinde B vitamini, C vitamini, mineraller ve demir açısından oldukça zengin olan kestane balı kasları ve kemikleri güçlendirir, kan dolaşımını arttırır.

Mide ve Karaciğer tedavilerinde de kullanılmaktadır. İçerdiği yüksek antioksidanlar sayesinde yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıkları önler. Böylece cildiniz her zaman daha genç görünür. Kestane balı kalp hastalıklarına karşı sizi korur.

Kolesterolü düşürerek kalp krizini önlemeye yardımcı olur. Kalp ritmini de güçlendirir. Yaraları iyileştirir. Antiseptik özelliği ile ağızda oluşan yaraları tedavi eder. Cilt yaralarına da şifalıdır Kestane balı göz hastalıklarında da etkilidir.

Gözlerin daha iyi görmesine yardımcı olur. Aynı zamanda katarakt gibi göz hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. Kestane balı sindirim sistemine iyi gelir. Kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Aynı zamanda sabah ve akşam kestane balı düzenli tüketildiğinde kilo vermeye de yardımcı olur.

Doğal Kestane Balı Boğazı Yakar / Yakmaz

Bu da yine yaygın bir inanış ancak çelişkili bir inanış.Kimine göre gerçek bal boğazı yakarken kimine göre ise gerçek bal boğazı yakmaz.

Hatta bir defasında aynı kavanozdaki balı tadan iki farklı kişinin “Aaa, bak işte boğazı yakıyor işte bu gerçek bal” , “Boğazı hiç yakmıyor çok yumuşak işte gerçek bal bu” dediğine şahit olmuştum.

Yani bir balın yendiğinde boğazı yakıp yakmayacağı aynı bal için bile göreceli bir kavram.Kişinin tadımı yapmadan önce ne yediğinden, sigara içip içmediğine, balın hangi çiçekten elde edildiğine kadar uzanan çok göreceli bir kavram.

Asla ve asla bir balın boğazı yakıp yakmaması onun saflığıyla alakalı bir bilgi vermemektedir.
Ürünümüzden memnun kalmadığınız taktirde koşulsuz iade yapabilirsiniz.